Бонсай Нівакі

Andrij Sadivnyk,

02.02.2019

Суховоля, Львівська область

Вишуканий ландшафтний дизайн з маленького ставка, альпійськими гірками, альтанками і химерної форми кущами і деревами все частіше і частіше можна побачити на різних за формою і розмірах заміських ділянках. Порівняно недавно на них почали з’являтися дерева химерної форми, які за схожість з давно відомими маленькими деревцями стали іменувати садовим бонсай.

В японській традиції садівництва подібні дерева мають назву нівакі і свої досить суворі канони формування.

Сад будь-якого розміру в Японії це не просто місце відпочинку і милування чудовим краєвидом з рослин. Це частина давньої культури, філософії, релігії і спосіб самопізнання. Тому зовнішній вигляд і місце розташування майже всіх дерев і чагарників несе певне смислове навантаження, в більшості випадків приховану від європейця.

Нівакі на відміну від бонсай, не обмежена по висоті і росте на відкритому просторі, а не в спеціальному контейнері (мисці). Тому нівакі не обмежують в поживних речовинах і не пересаджують. В іншому застосовуються практично ті ж техніки формування з використанням обрізки і установки розтяжок і розпірок.

Спочатку нівакі формувалися в японських дзен буддійських садах в Кіото і околицях, і для їх створення використовувалася місцева рослинність: сосна, клен і камелія. Але з часом нівакі стали формувати практично з усіх видів хвойних і листяних дерев японських островів, підбираючи для кожного найбільш підходящий стиль.

Прийшовши до Європи, традиція нівакі зіткнулася з іншою культурним середовищем і кліматичними умовами. Це зумовило інші естетичні канони і види дерев, що в результаті призвело до виникнення європейського нівакі або, як його частіше називають, садового бонсай.

Якщо розглядати ці відмінності в культурному аспекті, то японське нівакі прагне підкреслити вплив на дерево природних сил природи, а європейський садовий бонсай – торжество над природою людини.

З технічної точки зору відмінності виявляються в тому, що японці використовують тривалий процес обрізки гілок, а європейці більш швидкий метод стрижки «лап», який вони досить давно і добре освоїли при створенні топіарі . Також європейці більш розкуті щодо строгих канонів стилів, що призводить до виникнення нових форм і, в свою чергу, впливає на японське нівакі.

Призначення хвойних рослин в саду – виключно декоративне. І варто сказати, фігурна стрижка їм дуже навіть до лиця. Густа крона хвойних дозволяє створювати справжні шедеври топіарного мистецтва. Але перш ніж братися за ножиці, слід ретельно вивчити як, коли і які рослини піддаються стрижці. Якщо у вас немає часу або вмінь щоб виконати стрижку довірте цю справу спецілістам з компанії Gardener і ви завжди будете задоволені результатом свого вибору. Якщо ж ви все-таки вирішили детальніше ознайомитися з цим процесом вам варто знати декілька загальних порад щодо стрижки:

Основні критерії готовності до зрізки – це міцна і здорова рослина з густою сформованою кроною. Геометрію об`єкта найкраще підбирати виходячи з природних даних її росту. Наприклад, пірамідальну тую формують обрізанням у вигляді конуса, яйця або піраміди. Приземкуваті і округлі крони кущів тису та ялівцю простіше сформувати у вигляді бонсаю, кулі куба або трапеції. 

Стригти хвойні в саду можна з ранньої весни до середини осені. Головна умова – середній показник добової температури не повинен бути нижче + 2 ° С. Формуючу обрізку найкраще робити двічі-тричі за сезон – навесні, до початку росту пагонів, в кінці літа, і середина-кінець осені, щоб молоді пагони встигли здерев’яніти до настання зимових холодів. Не треба забувати, що у хвойних порід в період активного росту виділяється смола, тому терміни обрізки потрібно підбирати до кожного виду індивідуально.

Donec sollicitudin molestie malesuada. Vestibulum ac diam sit amet quam vehicula

Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Curabitur arcu erat, accumsan id imperdiet et, porttitor at sem. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Donec sollicitudin molestie malesuada. Mauris blandit aliquet elit, eget tincidunt nibh pulvinar a. Pellentesque in ipsum id orci porta dapibus. Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Vestibulum ac diam sit ame

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі статті

Як можна заробити на обрізці дерев з Gardener

Як можна заробити на обрізці дерев з Gardener

Обрізка деревЧи вигідно обрізати старий сад? Якщо ви з тих людей, які не наважуються зробити ✂️обрізку в саду, бо не впевнені в вигоді від такої роботи, тоді ця інформація для вас Відразу скажемо, що обрізка саду може бути дуже навіть вигідною справою....

Аномальна зима або Як врятувати рослини

Аномальна зима або Як врятувати рослини

Максим СадовникОбрізка деревПокрокова інструкція по збереженню рослин у березні 2020 Тепла, безсніжна, суха зима так ніби робить все, для того, щоби нашкодити нашим рослинам. Але попереджений - значить озброєний. . Які проблеми виникнуть першими вже цієї весни і де ми...

Правильний догляд за деревами

Правильний догляд за деревами

Цю інформацію не знають 99% власників присадибних ділянок. Через це вже весною вони побачать наслідки - поганий врожай плодових. Читайте пост ⤵️ і зможете вберегти їх від загроз, які настають з осінню. ✅Як правильно провести осінню обрізку дерев...

ukUkrainian