Правильний догляд за деревами

Andrij Sadivnyk,

09.12.2019

Цю інформацію не знають 99% власників присадибних ділянок. Через це вже весною вони побачать наслідки – поганий врожай плодових.
Читайте пост ⤵️ і зможете вберегти їх від загроз, які настають з осінню.
✅Як правильно провести осінню обрізку дерев без шкоди для рослини?
✅Які дії потрібно ОБОВЯЗКОВО провести у цей період для того, щоб весною отримати хороший результат і як наслідок – щедре плодоношення.

👉Пост буде корисним для тих, хто має в себе на ділянці плодові дерева чи кущі.
Ця тема була найцікавішою для наших підписників і набрала найбільше голосів у нашому попередньому пості ось тут

До речі, це відео вже переглянуло більше 34 000 людей
Ставте і ви ❤️, задавайте запитання в коментарях до поста і також отримайте відповідь в наступних порадах.

Cьогодні ділюсь власним семирічним досвідом щодо того, які роботи 💯 потрібно обов’язково провести з деревами в осінній період.

Обрізка плодових дерев

Обрізку дерев потрібно виконувати двічі на рік, в деяких випадках навіть частіше. Бажано її проводити в період коли дерево скинуло листя і середньодобова температура є вищою 10 градусів морозу

Буду з вами відвертим: ті, хто не доглядають за своїми плодовими рано чи пізно стикнуться з тим, що улюблені плоди 🍎вже не такі великі, а їхня кількість, якість і навіть смак суттєво знизилась. А якщо ви ще не в цій «категорії», то скажу вам із досвіду, що все це до тих пір, допоки через декілька років від вашого урожаю 🍒залишаться одні спогади, а шкідники відчуватимуть себе повноправними господарями дерева — і це у кращому випадку. Тому, якщо ви дбаєте про свою ділянку, то без регулярного та своєчасного догляду вам не обійтись. Навіть якщо у вас «минулого року все було нормально».

Що входить в поняття ДОГЛЯД спитаєте ви. Все дуже просто:
✅Обрізка дерев – для регулювання плодоношення та зміни якості і кількості плодів + як профілактика захворювань (сікатором теж можна лікувати)
✅Обприскування – знезараження після обрізки (замість садового вару); знищення грибків, частково мохів і навіть яйцекладок шкідників (до 30-50%!); надкореневе підживлення (класно коли все одним махом, правда?)
✅Осіннє підживлення – тут все просто, добриво, що не провокує ріст, а готує корінь і крону до зими.
✅Полив – його виконуємо обов’язково – мабуть ви теж стикалися з тим, що дерева на весну потріскалися. А це і є ледь не основною причиною.

А тепер трошки детальніше і по порядку:

Стригти дерева в саду можна після завершення активного сокоруху та до його початку весною. Не треба забувати, що у плодових порід в період активного росту виділяється сік, тому терміни обрізки потрібно підбирати до кожного виду індивідуально.

Важливо пам’ятати!
Якщо не обрізувати дерева, то розмір дерева різко збільшується, а кількість і якість плодів різко зменшується, зимостійкість дерева слабшає
✂️ ОБРІЗКА
Просто провести обрізку дерев, не так і складно. А як же зробити цей процес максимально комфортним і корисним для дерева? Відповідаю⤵️

1️⃣Для роботи використовують тільки стерильний інструмент. Якісний інструмент дуже важливий для того, щоб процедура обрізки пройшла якомога безболісніше для рослин. Важливо, щоб 🔪леза були чистими та гостро відточеними. Тільки використовуючи гострі інструменти можна запобігти утворенню рваних ранових поверхонь, в які заносяться небезпечні для дерев мікроорганізми 🦠
По завершенні робіт ріжучі поверхні інструменту також очищаються (це вже більше стосується збереження інструменту)

2️⃣Осінню 🍂 обов’язково прибираються всі хворі, мертві, засохлі та старі гілки.

3️⃣Слід також дотримуватись горизонтальності (45°-55°) гілок 🌳і враховувати перспективні гілки заміщення на майбутню заміну існуючих.

4️⃣Не робимо з дерева пальму 🌴 і не зрізаємо плодові бруньки, якщо нема загрози надмірного плодоношення і як наслідок зламу гілки.

5️⃣ Продовження теми правильної обрізки читайте за посиланням нижче, там ми максимально детально описали Як можна провести обрізку самому і Як знати що її виконують правильно, Запрошуємо до прочитання тут  

Тільки до 29 лютого 2020 року
Для нових клієнтів обприскування кожних 10 дерев – безкоштовно.

час до завершення акції

День(и)

:

Година(и)

:

Хвилин(и)

:

Секунд(и)

час до завершення прийому заявок

День(и)

:

Година(и)

:

Хвилин(и)

:

Секунд(и)

проводимо передвесняну Обробку від грибкових захворювань, зимуючих личинок комах та виконуємо комплексний весняний догляд за деревами

ОБПРИСКУВАННЯ
Тут все просто: дотримуємось термпературного режиму, безпеки і здорового глузду.
Відразу скажу, що саму назву препарату тут не пишу, бо у кожного саду є свій підхіду і різна ситуація. І, як завжди, наводжу аналог з ліками – тут нема спільного вирішення (Саме тому кількість фунгіцидів і їх виробників така широка). А садівник він же як лікар – не має нашкодити, погоджуєтесь?
Хоча є один чарівний препарат, про який я напишу цілий окремий пост. Скажу тільки що він і його «родичі» – це незаміний помічник осінню. І тільки неправильне його використання може нашкодити. А загалом від нього одні плюси. Здогадуєтесь про що я❓

ПІДЖИВЛЕННЯ
Рекламою виробників знову ж таки займатися не буду, але скажу, що на ринку є як «пустишки», які ефекту не приносять, так і дуже класні недооцінені і непопулярні добрива, які дають класний результат. Вам пораджу шукати все, що має мало азоту і багато калію і фосфору у своєму складі. Осіннє підживлення це одне з трьох обовязкових підживлень щосезону. Це важливо

ПОЛИВ
Тут хотів написати ще і про інші роботи, основною з яких є власне полив.
Якщо коротко, то ті дерева, які осінню недоотримали вологи осінню, вже в зимово-весняний період не мають достатньо вологи, щоб протистояти різким температурним коливанням і палючому весняному сонцю (не побілкою єдиною) а отже і найчастіше стають жертвами таких пошкоджень (і це не грибок і не шкідник)
А ще не забувайте про інші роботи: перекопування землі приствольного круга, мульчування і навіть побілка.
Нічого не забув?

Якщо пост був корисний – пишіть що цікаво, і я почну роботу над іншим.

Звичайно, не обійтися і без спеціального інструменту. Якісний інструмент дуже важливий для того, щоб процедура обрізки пройшла якомога менш болісно для рослин. Важливо, щоб леза були чистими і гостро відточеними. Тільки використовуючи гострі інструменти можна запобігти утворенню рваних ранових поверхонь, в які заносяться небезпечні для дерев мікроорганізми. По завершенні робіт ріжучі поверхні інструменту ретельно очищаються.

ОБРІЗКА плодових дерев

НЕОБХІДНА ЯКЩО:​

Ви більше як 1-2 роки не обрізували дерева

Для того щоб зібрати плоди ви чекаєте, поки вони опадуть, бо не маєте можливість зірвати їх з верхівки навіть з допомогою драбини

Плодів стало дуже багато, але вони дуже маленькі

Крона дерева настільки широка і висока, що робить тінь для більшої частини саду чи закриває від сонця рослини під ним

Ви дуже б хотіли зробити обрізку, але не знаєте з чого почати і боїтеся зробити гірше

Вам бракує часу, вмінь чи банально інструменту

Ви усвідомлюєте, що обрізку потрібно було зробити давно, але ви не впевнені чи зараз хороший час і момент для цього

Ви нарешті хочете привести сад в порядок і насолоджуватися смачними здоровими плодами, вирощеними власноруч

Якщо ви впізнали свою ситуацію, то зв’яжіться з вашим садівником для отримання безкоштовної консультації

Що дає правильна обрізка дерев?

Збільшується якість та розмір плодів

Врегульовується плодоношення

Обрізка сприяє прорідженню крони та кращого доступу сонця

Рослина стає красивішою, а сад доглянутим

ПОЛІПШУЄТЬСЯ ОПІР хворобам І ЗМЕНШУЄТЬСЯ ВПЛИВ ШКІДНИКІВ рослин

Імунітет РОСЛИНИ МІЦНІШАЄ

На місце старих хворих гілок відростають нові—здоровіші і сильніші

Загальні правила обрізки плодових дерев

Обрізка виконується у період зупинки вегетації. За окремими винятками літом, після закінчення фази активного руху соку

Для роботи використовують ТІЛЬКИ стерильний інструмент

Спершу прибираються всі хворі, мертві, засохлі і старі гілки

При обрізці дотримуйтеся правила “третьої бруньки”

Дотримуйтеся горизонтальності (45°-55°) гілок, і враховуйте перспективні гілки заміщення на майбутню заміну існуючих

Основним завданням першої обрізки є закладання скелетних гілок

Важливо знати

Варто відзначити, що яким би не був якісним сорт дерева чи правильно обрані місце для висадки, якість і кількість майбутніх плодів залежатиме від подальшого догляду за ними.  

Загалом догляд за деревами зводиться до комплексу конкретних кроків і дій, які потрібно зробити в залежності від особливостей сорту, природних умов, виду шкідників та хвороб, сезонності та деяких змінних факторів впливу.  

Обирайте свій комплекс по догляду за деревами і переконайтеся, що красиві і соковиті плоди це реальність, яка може бути у вас за вікном вже зараз.

Навіть безнадійні на перший погляд дерева можуть виглядати гарно і оригінально якщо до їхньої обрізки візьмуться професіонали своєї справи. Адже досвід обрізки і бачення “на перспективу” майбутнього дерева це майстерність, якою володіють одиниці.

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Приєднуйтеся до нас в соціальних мережах

Підписуйтеся на поради від садівника

5 + 5 =

ukUkrainian